Refinansowanie Kredytu
Grupa ANG SA

Bezpieczny Kredyt na 2%

Program Pierwsze Mieszkanie

ekspert kredytowy ANG

Kredyt na 2%

Program Pierwsze Mieszkanie

Sprawdź na czym będzie polegać kredyt na 2%

Czym jest Bezpieczny Kredyt 2% w ramach programu “Pierwsze mieszkanie”?

Bezpieczny Kredyt 2% to preferencyjny kredyt hipoteczny oferowany w ramach rządowego programu „Pierwsze mieszkanie”, który powinien zacząć obowiązywać w III kwartale 2023 roku. Poniżej prezentujemy więc założenia programu, które mogą jeszcze ulec zmianie w trakcie procesu legislacyjnego.

Osoby, które otrzymają taki kredyt, przez 10 lat będą otrzymywały dopłaty obniżające ratę na tyle, żeby oprocentowanie wynosiło 2% plus marża banku. Warto dodać, że wpływ na wysokość raty będzie miało również to, że spłata będzie odbywała się w ratach malejących przez okres dopłat.

Jak obniża się rata kredytu dzięki dopłatom w programie Pierwsze Mieszkanie?

Na przykładzie kalkulacji udostępnionej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, dzięki dopłatom, rata kredytu na 300 000 zł na 25 lat spadnie z 2 408 zł (rata stała zwykłego kredytu) do 1711 zł (pierwsza z rat malejących). Po 10 latach, gdy dopłaty się skończą i uczestnik programu zacznie płacić raty w pełnej wysokości powinny one być niższe z uwagi na spłaconą już sporą część kapitału oraz różną wysokość stóp procentowych NBP. Gdyby okazało się, że kredytobiorca ma problem z wysokością takiej raty wciąż będzie mógł ją obniżyć poprzez wydłużenie okresu kredytowania.

Maksymalne kwoty kredytu z oprocentowaniem 2%

Preferencyjny kredyt z oprocentowaniem 2% będzie można uzyskać na kwotę nie większą niż 500 000 zł dla singli oraz 600 000 zł dla małżeństw lub osób wychowujących co najmniej jedno dziecko. 

Kredyt na 2% będzie dostępny dla osób do 45 roku życia, które nie posiadały wcześniej nieruchomości ani spółdzielczego prawa do lokalu. Program skierowany jest do osób kupujących lub budujących swoje pierwsze mieszkanie lub dom.

  • Elastyczność: Kredyt na 2% może zostać przeznaczony na zakup mieszkania, domu, działki budowlanej lub dokończenie budowy.

Rodzaje nieruchomości, na które można otrzymać kredyt na 2%

W ramach programu „Pierwsze mieszkanie” nie ma żadnych limitów dotyczących powierzchni czy ceny za metr kwadratowy. Można więc kupić dowolne mieszkanie lub dom, zarówno nowe, jak i z rynku wtórnego. Kredyt może również zostać przeznaczony na budowę domu, zakup działki budowlanej czy dokończenie rozpoczętej budowy.

Proces ubiegania się o kredyt na 2% w ramach programu “Pierwsze mieszkanie”

Aby ubiegać się o kredyt na 2% w ramach programu “Pierwsze mieszkanie”, należy spełnić wymogi programu oraz przejść przez proces aplikacji, który obejmuje:

  • Zgłoszenie się do banku, który oferuje kredyt na 2% w ramach programu „Pierwsze mieszkanie”.
  • Wypełnienie wniosku kredytowego i przedstawienie wymaganych dokumentów, takich jak zaświadczenie o dochodach, dowód osobisty czy umowa przedwstępna zakupu nieruchomości.
  • Oczekiwanie na decyzję kredytową banku i ewentualne negocjowanie warunków kredytu.
  • Zawarcie umowy kredytowej i finalizacja transakcji zakupu nieruchomości.
Korzyści z programu “Pierwsze mieszkanie”

Program “Pierwsze mieszkanie” oferuje wiele korzyści dla osób, które chcą kupić lub wybudować swoje pierwsze mieszkanie lub dom:

  • Obniżone oprocentowanie kredytu: Dzięki dopłatom, uczestnicy programu płacą niższe raty przez pierwsze 10 lat spłaty kredytu.
  • Brak limitów cenowych: Możliwość zakupu dowolnej nieruchomości, bez względu na cenę z metra czy powierzchnię.
  • Wsparcie dla młodych osób i rodzin: Program skierowany jest do osób do 45 roku życia, które nie posiadają żadnej nieruchomości, a także do małżeństw i rodzin z dziećmi.

Bezpieczny kredyt na 2%

Chcesz skorzystać z kredytu na 2%?

Już dziś umów się na darmową konsultację z Ekspertem Finansowym ANG, by przygotować się do programu Pierwsze Mieszkanie z bezpiecznym kredytem na 2%. 

Kredyt hipoteczny to nie jest łatwa sprawa. Wiemy to. W ramach naszej pracy pomogliśmy naszym Klientom już setki razy uzyskać skuteczne finansowanie nabycia nieruchomości. Tworzymy zespół sprawdzonych i wysoko wykwalifikowanych Ekspertów Kredytowych, którzy swoje doświadczenie zdobywali w największych bankach oraz instytucjach finansowych w Polsce.Doradca kredytowy Ekspert Kredytowy ANG bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego
Doradca kredytowy Ekspert Kredytowy ANG bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznegoDoradca kredytowy Ekspert Kredytowy ANG bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego

Chcesz skorzystać z kredytu na 2%?

Już dziś umów się na darmową konsultację z Ekspertem Finansowym ANG, by przygotować się do programu Pierwsze Mieszkanie z bezpiecznym kredytem na 2%!Administratorem danych osobowych jest Trinity House and Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Trębackiej 4, dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji zamówionej rozmowy. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych, w tym o przysługujących prawach znajduje się tutaj.