Kredyt Firmowy

Jesteś właścicielem firmy i myślisz o rozwoju? A może prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą? Potrzebujesz gotówki aby realizować swoje biznesowe plany? Kredyt firmowy to sposób finansowania firmy, który powinieneś rozważyć. Niestety w przypadku firmy, znalezienie oraz uzyskanie kredytu nie jest tak proste jak w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego, dlatego zaufaj naszym Ekspertom, którzy pomogą Ci nie tylko wybrać najlepszą ofertę na rynku ale również przeprowadzą cały proces kredytowy aż do uruchomienia środków na Twoim koncie firmowym. Korzystając z naszego wsparcia to prostsze niż myślisz.

Nasz ekspert przeprowadzi szczegółową analizę finansów Twojej firmy pod kątem zdolności kredytowej, i podpowie jakie rozwiązanie w danym przypadku jest najbardziej optymalne. Kredyt firmowy, który jest trudniej uzyskać niż kartę kredytową czy limit w koncie, ma jednak tą zaletę, że można rozłożyć jego spłatę na dłuższy okres. Dzięki temu także te firmy, których przychody nie są wcale znaczące, mogą ubiegać się o większą kwotę kredytu. Nasze podejście cechuje odpowiedzialność, co oznacza, że na pierwszym miejscu jesteś Ty i Twoje potrzeby co dla nas jest zobowiązaniem by warunki uzyskania kredytu były dla Ciebie w pełni przejrzyste i bezpieczne.

Kredyt Firmowy – jakich dokumentów potrzebujemy do analizy?

  • Uproszczona księgowość: KPiR za rok bieżący oraz PIT za ostatni zamknięty rok obrotowy
  • Pełna księgowość: bilans oraz RZiS za rok bieżący oraz bilans oraz RZiS za zamknięty rok obrotowy
  • Jeżeli chodzi o wysokość wkładu własnego, sposób liczenia zdolności kredytowej, długość kredytowania czy ewentualne zabezpieczenia kredytu, oferty banków mocno się różnią
  • Dlatego skontaktuj się ze mną a dobiorę najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy

Kredyt Firmowy potrzebny od zaraz? Napisz do nas!

Zapewniamy pełne wsparcie kredytowe od oceny zdolności do ostatecznego uruchomienia kredytu.

Zapraszamy do umówienia indywidualnego spotkania z jednym z naszych Ekspertów Kredytowych, który oceni Państw zdolność kredytową, przedstawi najbardziej aktualne oferty bankowe i złoży wniosek kredytowy. Pamiętaj, że możesz otrzymać gotówkę jeszcze tego samego dnia!Kredyt firmowy – co wlicza się do kosztów uzyskania przychodów

W przypadku kredytu firmowego nie można zaliczyć całości kwoty do kosztów uzyskania przychodu. Możliwe jest natomiast odliczenie wszystkich opłat związanych z udzieleniem i obsługą kredytu firmowego, czyli np. prowizji bankowej, ubezpieczenia kredytu oraz odsetek. Wszystko to co łączy się z obsługą kredytu jest kosztem uzyskania przychodu.

W przypadku kredytów firmowych wysoko oprocentowanych, odsetki są oczywiście wysokie. W takim przypadku, jeżeli jeszcze kwota kredytu jest znacząca to odsetki stanowią bardzo poważne obciążenie firmowego budżetu. Dzięki  możliwości odliczenia tych odsetek od podatku możemy trochę pieniędzy odzyskać. Należy jednak pamiętać ważnych kwestiach, tj.:

  • wliczyć w koszty możemy jedynie zapłacone odsetki
  • kredyt firmowy musi być wykorzystany wyłącznie na cele związane z działalnością
  • w przypadku kredytu firmowego zaciągniętego na potrzeby zakupu lub budowy, aby odpisać ją od podatku inwestycja musi być oddana do użytku.
Kredyt firmowy zabezpieczony – co to takiego

Najczęściej, w przypadku kredytu firmowego występuje on jako forma kredytu zabezpieczonego. Forma tego zabezpieczenia może być bardzo różna i zależy od wielu czynników. W sytuacji wyboru takiego zabezpieczenia warto porozmawiać z doświadczonym Ekspertem Kredytowym, który podpowie, co w danym przypadku będzie najlepszą formą takiego zabezpieczenia. Oczywiście może się zdarzyć, że bank zaoferuje firmie kredyt firmowy niezabezpieczony, jednakże jest to bardzo rzadki przypadek i podlega stricte pod indywidualną ocenę banku.

Wybór najbardziej optymalnej oferty kredytu firmowego wymaga więc czasu na zapoznanie się i analizę ofert różnych banków. Przede wszystkim na początku należy określić cel kredytu oraz dopasować ofertę do aktualnej sytuacji finansowej firmy. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy naszego eksperta finansowego, który kompleksowo podejdzie do tematu finansowania działalności gospodarczej.

Kredyt dla Firm – podstawowe formy finansowania

Kredyt firmowy gotówkowy – to najprostszy i najszybszy do uzyskania kredyt firmowy, kwota kredytu może być przeznaczona na dowolny cel

Kredyt firmowy obrotowy – ta forma jest również dosyć łatwa w uzyskaniu, nie ma konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów.  Kredyt ten zwykle służy w spłacaniu bieżących zobowiązań. Można być przeznaczony np. na spłaty faktur, zakup towarów, środków do produkcji. Banki udzielają takiego kredytu w formie kredytu obrotowego ratalnego lub w formie odnawialnej linii kredytowej na bieżącym rachunku. Dużym walorem dodatnim kredytu obrotowego na bieżącym rachunku jest to że pieniądze są dostępne w każdym momencie, natomiast odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty.

Kredyt firmowy inwestycyjny – kredyt ten zgodnie z definicją jest przeznaczony na realizowanie inwestycji  celem powiększania majątku firmy. Czyli np. zakup nowych sprzętów, modernizację budynku, hal, siedziby firmy, zatrudnianie nowych pracowników.  Aby uzyskać kredyt inwestycyjny w zależności od banku, oraz celu na jaki ma być przeznaczony, należy posiadać wkład własny oraz przedstawić dodatkowe dokumenty w tym m.in. biznesplan lub plan inwestycji.