Nazywam się Michał Piotrowski, ukończyłem studia licencjackie na kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz uzupełniające studia magisterskie na kierunku Finanse i Rachunkowość na tej samej uczelni. Posiadam Certyfikat Dyplomowanego Pracownika Bankowego nadawany przez Związek Banków Polskich. Obsługą kredytów zajmuje się całe swoje zawodowe życie. Przygoda ta zaczęła się ponad 15 lat temu. Obecnie pomagam moim klientów w uzyskaniu kredytu hipotecznego a także kredytu gotówkowego, zajmuje się także kredytami firmowymi zarówno tymi zabezpieczonymi jak i niezabezpieczonymi. Oprócz pracy związanej bezpośrednio z kredytami dokonuje także analizy raportu Biura Informacji Kredytowej (BIK) a także takich baz jak Bankowy Rejestr (BR) Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) czy Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Każdy z moich klientów, z którym miałem przyjemność pracować miał do kredytu inny stosunek. Dla jednych było to zło konieczne, dla innych kredyt był czymś oczywistym a jeszcze inni nigdy się na kredyt nie zdecydowali próbując realizować swoje cele własnymi środkami. Każdy z nas ma prawo mieć do kredytu swój własny stosunek. Mój jest taki że kredyt to przede wszystkim narzędzie służące do realizacji marzeń. Nieważne czy marzeniem tym jest nowy ekspres do kawy, nowy samochód, własne mieszkanie czy też własny dom z ogrodem kredyt może nam to marzenie urzeczywistnić i sprawić że będzie ono mogło być realne tu i teraz. 

Na czym dokładnie polega moja praca? Chciałbym napisać że na pomocy w realizacji marzeń, ale to raczej zbyt górnolotne określenie. Jestem doradcą kredytowym a więc osobą która pomaga w uzyskaniu kredytu. Czy to będzie kredyt gotówkowy czy kredyt konsolidacyjny czy też kredyt hipoteczny to będzie zależało od tego z jakim przedsięwzięciem zgłosi się do mnie klient. Moją pracę nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego, obowiązuje mnie tajemnica zawodowa i co najważniejsze za swoją pracę nie pobieram od klienta żadnej dodatkowej prowizji. Za moją pracę wynagrodzenie płaci mi bank w którym nastąpi podpisanie umowy kredytowej.